Hranice medzi ľuďmi sú silnejšie než kedykoľvek predtým

Autor: Monika Bartošová | 12.4.2014 o 22:00 | (upravené 12.4.2014 o 22:24) Karma článku: 3,89 | Prečítané:  540x

"Časy, v ktorých žijeme sa stali všeobecne premenlivé vo všetkých aspektoch. Hranice sú všade medzi ľuďmi silnejšie a ťažšie než kedykoľvek predtým. Nastala chvíľa pre novú generáciu."

Neviem čím to je, ale odkedy som bola v Srbsku a zistila som akí úžasní a priateľskí ľudia tam žijú, mám potrebu vyhľadávať všetko čo je spojené s týmito "južanmi". No a nakoľko momentálne píšem pre noviny MY, v rámci článku o Levických divadelných dňoch som sa zatúlala aj na divadelné predstavenie BABYLON v podaní Slovenského divadla VHV Stará Pazova v Srbsku.

Babylon je pohybové divadlo, ktoré je klasickým symbolom znovuzrodenia civilizácie, spoločnosti, sociálnych normatívov. Babylon stále prežívame v modernom svete. Časy, v ktorých žijeme sa stali všeobecne premenlivé vo všetkých aspektoch. Hranice sú všade medzi ľuďmi silnejšie a ťažšie než kedykoľvek predtým. Veži ľudstva hrozí zánik. Nastala chvíľa pre novú generáciu. Je na čase aby sa stavala nová veža. Váha, ktorá nesie toto pohybové divadlo vlastne predstavuje jednoduchosť bez hraníc, ktoré si my ľudia vytvárame cez všetky národnostné, náboženské a rasové rozdiely.

Táto nádherná symbolika vyjadrená bez jediného slova je univerzálna pre všetky vekové kategórie bez akýchkoľvek komunikačných a jazykových prekážok. Navyše hudba, ktorá sa nesie celým predstavením neochudobní o zimomriavky ani jediného diváka. Je nadčasová, epická a miestami dramatická.

V Babylone sa nájdú všetci. Každý totiž nosíme so sebou svoju ťarchu, každý z nás si staviame vlastnú vežu. Vežou sa v tomto prípade myslia vzťahy medzi ľuďmi. Keď si tú ťarchu rozdelíme a začneme stavať jednu vežu a jednu cestu zistíme, že mier a radosť medzi ľuďmi nie je len minulosť spred štyritisíc rokov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Čo všetko sa stalo, aby zo Sagana bola superstar

Začínal na sestrinom bicykli, teraz zarába milióny ročne.


Už ste čítali?